Skip to content

19.30-21.00 In het hoofdprogramma Friso Wijnen met een vooruitblik op BredaPhoto 2024 en Nienke Elenbaas in Fotoplaza

Nienke Elenbaas (1966) is haar foto-carriere gestart met fotograferen van huwelijken. Leidend thema in haar werk is de mens in zijn/haar omgeving, geschiedenis, trots en passie.

Daarna heeft ze veel in opdracht gewerkt voor onder andere het Emma Kinderziekenhuis, Scapino Ballet Rotterdam en de Rijksoverheid. Tegenwoordig maakt ze, naast werk in opdracht, ook autonoom werk. Onlangs is zij genomineerd voor de SO24 award van Dupho.

Website: elenbaasfotografie.nl

Instagram: elenbaasfotografie

Friso Wijnen, Director BredaPhoto, neemt ons mee op een verkenningstocht over ‘misschien wel grootste fotofestival van Nederland’: BredaPhoto. Friso vertelt  over de karakteristieken en de geschiedenis van BredaPhoto en geeft ons een preview van het thema 2024: ‘JOURNEYS’ Waarom dit thema en hoe wordt het fotografisch ingevuld? Ook is er aandacht voor andere culturele disciplines rond het festival, want fotografie is voor BredaPhoto een vertrekpunt, geen eindpunt. Verder valt op de fascinatie van jonge fotografen met autodocumenten en de steeds breder wordende definitie van fotografie: van een mooie print aan de muur tot complete kunstinstallaties.

En dan is er de uitdrukkelijke wens van BredaPhoto om te verbinden in een tijd waarin polarisatie en het uitmeten van verschillen bon ton lijken. Tegelijk zoeken we het debat op. Verbinden en prikkelen, BredaPhoto omarmt beide. Tot slot werpt Friso de blik vooruit naar de ambities voor de periode 2025-2028. Wat voor een festival wil BredaPhoto in het hier en nu en in de toekomst zijn. Wat houden we vast, wat voegen we toe?

BredaPhoto is te zien vanaf 13 september t/m 3 november 2024

\https://bredaphoto.nl/

Locatie:

Fotografencafe Kasteel Woerden
Kasteel 3
3441 BZ WOERDEN

T 0348 436000

Contact:
Aart Sliedrecht 06 22 908 538

 

Meld je aan voor onze Actualiteiten en ontvang een overzicht van onze komende activiteiten

Back To Top Top